вгору

Розроблено новий порядок прийняття банками розрахункових документів на виплату зарплати

ДПСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати» (далі – проект наказу).

Проект наказу розроблено з метою приведення нормативно-правової бази Мінфіну у відповідність до норм чинного законодавства, запровадження електронної форми довідки-розрахунку для видачі (перерахування) коштів для виплати заробітної плати.

З набранням чинності цього наказу наказ Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 453 «Про затвердження Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати» (далі – Порядок № 453), втратить чинність.

Проект наказу передбачає затвердження Порядку, який відповідатиме чинним нормам Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», прийняття якого врегульовує проблему щодо наявної на сьогодні в Порядку № 453 невідповідності вимоги щодо сплати ЄСВ у розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати як такої, що суперечить чинному законодавчо встановленому розміру ЄСВ. Нагадаємо, що банки контролюють сплату ЄСВ у сумі, що має становити не менш ніж 1/5 суми коштів для виплати зарплати.

Також проект наказу передбачає надання можливості платникам ЄСВ отримувати довідку-розрахунок для видачі (перерахування) коштів для виплати заробітної плати як у паперовій формі, так і в електронній.

Крім цього, використовуються нові терміни, зокрема, терміни «платіжна інструкція», «надавач платіжних послуг».