вгору

Розширено перелік обставин щодо арешту майна

Нагадаємо нашим користувачам, що адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Це визначено п. 94.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Внесено зміни до Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, затверджені наказом Мінфіну від 19.11.2020 р. № 716 (далі – наказ № 716). Наказ набрав чинності з 22.01.2021 року.

Наказом № 716 передбачено зокрема, розширення переліку обставин, за яких може бути застосовано арешт майна платника податків.

Так, Порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків доповнено нормою, якою передбачається, що арешт майна може бути застосовано, якщо нерезидент розпочинає та/або здійснює господарську діяльність через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік, що підтверджується актом перевірки.

Нагадаємо, обставини, за яких арешт майна може бути застосовано також, якщо з'ясовується одна з обставин (п. 94.2 ПКУ):

  • платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;
  • фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;
  • платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки або від допуску посадових осіб податкового органу;
  • відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності РРО;
  • відсутня реєстрація особи як платника податків у податковому органі або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам;
  • платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі;
  • платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу;
  • платник податків, що здійснює готівкові розрахунки та/або провадить діяльність, що підлягає ліцензуванню, відмовляється від проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки).

Зверніть увагу! За наявності однієї з наведених обставин керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.

Про це повідомили податківці Офісу ВПП ДПС.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.