вгору

Щодо особливостей формування податкового кредиту на підставі ПН, реєстрація яких в ЄРПН була зупинена

Право на податковий кредит у покупця (платника ПДВ) товарів/послуг виникає після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) постачальником відповідної податкової накладної. 

Переривання строку для визначення права на формування податкового кредиту має місце на період зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної (далі - ПН). 

Реєстрація ПН вважається зупиненою з дати оформлення квитанції про зупинення реєстрації до дати настання однієї з подій: 

  • прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію ПН; 
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію ПН (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); 
  • неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН. 

У разі реєстрації ПН в ЄРПН, реєстрація якої попередньо була зупинена відповідно до п. 201.16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), покупець може включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у такій ПН: 

  • у випадку своєчасної реєстрації в ЄРПН такої ПН – у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому її складено, або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 календарних днів з дати складання такої ПН (з урахуванням особливостей, п. 80 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та зупинення/переривання термінів відповідно до абз. сьомого п. 198.6 ПКУ та пп. 69.9 підрозд. 10 розділу XX ПКУ); 
  • у випадку несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому її зареєстровано в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати її складання (з урахуванням особливостей, визначених п. 80 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та зупинення/переривання термінів відповідно до абз. сьомого п. 198.6 ПКУ та пп. 69.9 підрозд. 10 розділу XX ПКУ). 

Право на податковий кредит за такими ПН втрачається після сплину зазначених вище термінів. 

Покупець (платник ПДВ) з метою визначення податкового періоду, в якому він має право включити суми ПДВ до податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН постачальником ПН, використовуючи інформацію, що міститься у електронному кабінеті платника податку, може визначити дату реєстрації в ЄРПН такої ПН та, відповідно, період (граничний термін), в якому має право віднести суми ПДВ до податкового кредиту. 

Таке роз'яснення розміщено на сайті ДПС України. 

Про те, хто реєструє РК, якщо передбачається зменшення вартості товарів, які звільнені від оподаткування ПДВ, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.