вгору

Щодо переукладення строкових трудових договорів після закінчення строку їх дії

Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору, в т. ч. дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.

Відповідно до ст. 23 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Крім того, відповідно до вимог ст. 39-1 КЗпП, якщо після закінчення строку трудового договору (п. п. 2 і 3 ст. 23 КЗпП) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.

Отже, трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених ч. другою ст. 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

Якщо сторони при переукладенні контракту серед підстав його розірвання вказали закінчення строку, враховуючи, що працівник належним чином інформований про умови укладеного договору, контракт розглядається як встановлене законом виключення з правила ч. другої ст. 39-1 КЗпП (Постанова Верховного Суду України від 14.06.2022 р. у справі № 330/1170/19-ц).

Зверніть увагу! Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу (п. 6 ч. першої ст. 40 КЗпП).

Про це повідомили фахівці Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області.

Про те, чи можливе дистанційне припинення трудового договору з переселенцями та про особливості укладення трудового договору під час ВС читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.