вгору

Штрафи за порушення застосування РРО/ПРРО пропонують зменшити: проект Закону

25.01.2022

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”» від 24.01.2022 р. № 6540 (далі – Законопроект).

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, передбачено продовження терміну застосування зменшених санкцій, зазначених в п. 11 розд. II «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

А саме, тимчасово, до 1 січня 2023 року, санкції, визначені п. 1 ст. 17 Закону № 265, застосовувати в таких розмірах:

  • 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Це стосується таких порушень, встановлених в ході перевірки:

  • проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
  • непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи;
  • невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.

Планується, що у разі прийняття закон набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Нагадуємо нашим читачам, що з 01.01.2022 р. розмір штрафу за такі порушення становить 100% і 150% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Зверніть увагу! Інші санкції, передбачені ст. 17 Закону № 265, не змінюються.

Відповіді на актуальні питання щодо застосування РРО/ПРРО читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.