вгору

Скільки заяв за формою № 1-ОПН необхідно подавати нерезиденту та його відокремленому підрозділу у разі взяття на облік?

Нагадаємо, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ. Ці вимоги визначені ст. 15 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у т. ч. постійні представництва, або придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України, або набувають право власності на інвестиційний актив, в іншого нерезидента, який не має постійного представництва в Україні, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах (п. 64.5 ПКУ).

У разі акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у т. ч. постійного представництва, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік відокремленого підрозділу такого нерезидента.

Тобто, у разі акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу нерезидента підлягають взяттю на облік у контролюючих органах і відокремлений підрозділ нерезидента, і сам нерезидент, як окремі платники податків.

Порядок обліку платників податків і зборів затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588).

https://lh4.googleusercontent.com/yzKU07WYQjI8dvaCOhIzyBtQ_1wPrtHyjc9qmIIvvZovaPG3wQ3-93yEjBQqZcMQ_QyRg4lw3QId6K7k-94Np49g5cacm-bMRSlP0mgU9X9scqp8sz5RDwL1YN83HammDbgVGR3ndiKaLtTD9R3MVI9EE-Mpa-vE7sBlPYgkMm2nsvw3qzCYcAaEh4SQiQ Для взяття на облік нерезиденти (іноземні компанії, організації) та/або його відокремлений підрозділ подають до контролюючого органу заяву нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) за формою № 1-ОПН (далі - заява за ф. № 1-ОПН).

Разом із заявою за ф. № 1-ОПН іноземною компанією, організацією подаються копії документів (з пред’явленням оригіналів), визначені нормами п. 64.5 ПКУ та п. 4.4 розд. IV Порядку № 1588, а відокремленим підрозділом нерезидента подається заява за ф.№ 1-ОПН разом із копією документів, визначених п. 64.2 ПКУ та п. 4.2 розд. IV Порядку № 1588.

Нерезидент та його відокремлений підрозділ обліковуються у контролюючому органі з окремим податковим номером.

При взятті на облік нерезиденту у контролюючих органах присвоюється реєстраційний (обліковий) номер, який є 9-значним і починається на «88». Відокремлені підрозділи нерезидента, у тому числі постійні представництва, обліковуються у контролюючих органах за кодом ЄДРПОУ.

Після взяття на облік нерезидента та/або його відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента не пізніше наступного робочого дня з дня взяття на облік надсилається (видається) довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до ЄДР фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за формою N 34-ОПП (п. 64.3 ПКУ, п. 3.11 розд. III Порядку N 1588). Такі довідки видаються окремо нерезиденту та відокремленому підрозділу нерезидента.

Таким чином, для взяття на облік у контролюючих органах одночасно нерезидента та його відокремленого підрозділу як окремих платників податків, подається дві заяви за ф. № 1-ОПН з копіями документів окремо по кожному платнику податків.

Про це зазначено на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 116.02.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.