вгору

Спрощення валютних обмежень та збільшення граничних строків розрахунків від НБУ

НБУ узгодив нормативно-правові акти відповідно до змін, внесених постановою Кабміну від 07.07.2022 р. № 761 (далі - Постанова № 761), якою фактично скасовується поняття критичного імпорту. Постанова набула чинності 9 липня 2022 року, що дає змогу бізнесу купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту товарів, які класифікуються в товарних групах 01 – 97 УКТ ЗЕД згідно із Законом України “Про Митний тариф України” від 19.09.2013 р. № 584-VII, тобто імпортувати будь-яку товарну продукцію. Про скасування критичного імпорту на товари - у нашому матеріалі.

НБУ звертає увагу, що обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг зберігатимуться. Підприємства матимуть змогу імпортувати лише ті послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, що входять до переліку, який також затверджено Постановою № 761.  

Крім того, Нацбанк з 9 липня розширює строки розрахунків за експортно-імпортними операціями зі 120 до 180 днів. Відповідне рішення покликане підтримати українські підприємства шляхом збільшення їх можливостей в умовах логістичних проблем під час експорту та імпорту продукції, що виникли через війну. Нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року. Для операцій, що проводилися до відповідної дати, граничні строки розрахунків як і раніше становлять 365 днів.

Нагадаємо, що попереднє збільшення граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД відбулось 8 червня 2022 р. Про це ми писали тут.

Також НБУ зменшує строк використання купленої для розрахунків валюти резидентами з 10 до 2 робочих днів. Ці обмеження діють з 11 липня 2022 року. 

! Відповідне обмеження не поширюється, зокрема, на купівлю валюти:  

  • для проведення резидентами мобілізаційних та інших заходів, визначених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення національної безпеки та оборони; 
  • державними органами, уповноваженими згідно із законодавством України здійснювати оперативно-розшукову, контррозвідувальну, розвідувальну діяльність або досудове розслідування; 
  • Державною казначейською службою України; 
  • на підставі окремих рішень НБУ, що приймаються на підставі звернень Кабміну, міністерств, РНБО, СБУ.

Про це інформує НБУ.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.