вгору

Страхування роботодавцем водіїв від нещасних випадків: що з оподаткуванням?

Суми внесків на обов’язкове страхування, що сплачуються підприємством за своїх працівників згідно з договором про обов’язкове страхування, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу працівників.

При цьому, у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, суми таких внесків відображаються з ознакою доходу «132».

Нагадаємо, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми внесків на обов’язкове страхування платника податку відповідно до закону, інших, ніж збір на державне пенсійне страхування або внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Обов’язковим страхуванням є страхування, яке здійснюється на виконання норм законодавчих актів. Так, страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів є обов’язковим згідно з вимогами Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р. № 1961-IV. Ці вимоги визначені пп. 165.1.5 податкового кодексу України.   

Про це повідомили податківці ДПС у Запорізькій області.

В програмі M.E.Doc користувачі можуть заповини і подати Податковий розрахунок із усіма додатками, зокрема, 4ДФ (ідентифікатор форми - J0510408).

ЄСВ, ПДФО, страховка, страхові внески

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.