вгору

Строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Це визначено положеннями п. 299.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у т. ч. в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку.

Строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, - двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру (п. 299.9 ПКУ).

Форми запиту про отримання з реєстру платників єдиного податку (далі - Запит) та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджені наказом Мінфіну «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» від 16.07.2019 р. №308.

Спосіб отримання витягу з реєстру платників єдиного податку зазначається платником податку у Запиті:

  • безпосередньо в контролюючому органі; 
  • в електронному вигляді.

https://lh3.googleusercontent.com/99BDpUym3uLNiZ7SP7EKRPsgt-M67h9nKdw_sTInLDjTonK3JPebzkux_GVCZgfL7cTlV4gnz92FiEnbpV6d4236ocy5vOxPhMv2XtnansfIG31zfmf-iRtiSE1FSEjd-UEBFTKoN1R_yYdv1ajA7wqNMRxbGCU8vWO6ls0XyPfCgdf7JXQ7w5Cb88uVAA На сьогодні у платника єдиного податку є можливість подати в електронному вигляді Запит та отримати Витяг у той же день в електронному вигляді з реєстру платників єдиного податку.

Надходження від зареєстрованих платників єдиного податку до контролюючого органу Запиту з заявленим бажанням отримати витяг з реєстру платників єдиного податку безпосередньо в контролюючому органі (зокрема в паперовому вигляді) в окремих випадках унеможливлює надання контролюючим органом платнику витягу з реєстру платників єдиного податку у день надходження такого Запиту, при цьому такий витяг надається платнику податків на наступний робочий день.

З метою уникнення неоднозначного трактування та визначення «строку надання витягу з реєстру платників єдиного податку», який для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, необхідно повідомити таке.

Питання визначення та обчислення строків врегульовано Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ).

Так, ст. 251 ЦКУ визначено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (ст. 252 ЦКУ).

Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (ч. 1 ст. 253 ЦКУ).

Отже, надання контролюючим органом витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку на наступний після отримання Запиту робочий день не суперечить вимогам ПКУ та відповідає нормам ЦКУ.

Про це йдеться у листі ДПС України від 22.11.2022 р.  №14866/7/99-00-24-01-03-07.

Про це повідомили податківці ДПС у Тернопільській області.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.