вгору
12.09.2018
Мінсоцполітики у листі від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/28 нагадало, що терміни виплати зарплати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця з дотриманням норм трудового законодавства (ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, далі – Закон № 108). При цьому заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Отже, виплата заробітної плати здійснюється не рідше 2 разів на місяць. Тобто підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.
Зверніть увагу!
Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною – з 16 по 30 (31).
Таким чином, заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватись в період не пізніше ніж з 16 по 22 число, а за другу половину – з 1 по 7 число.
Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу – 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину – 6 число тощо.
Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами, організаціями самостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця.
Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (ч. 2 ст. 24 Закону № 108).
При цьому наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства.
До відома!
Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць (з 1 по 15 та з 16 по 31 число).
Звертаємо увагу на те, що розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а за їх відсутності – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом). При цьому розмір зарплати за першу половину місяця – не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ч. 3 ст. 115 Кодексу законів про працю України, ч. 3 ст. 24 Закону № 108).
Щодо порушення строків виплати заробітної плати, то відповідно до ст. 36 Закону № 108 за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.
Додатково дізнайтесь з Блогу бухгалтера про відповідальність за виплату зарплати один раз за місяць замість двох та про фінансову відповідальність за інші порушення законодавства про працю.