вгору

Судовий збір: що з ПДВ?

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено нормами Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674). 

Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених Законом про судовий збір. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст. 1 Закону № 3674). 

Щодо адміністрування ПДВ, тут слід керуватися нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Відтак, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ

Згідно з пп. 14.1.191 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. 

Щодо судового збору, який за рішенням суду у повному обсязі або частково компенсується платнику податку другою стороною, то він не підпадає під визначення операції з постачання товарів/послуг, а тому не підлягає оподаткуванню ПДВ. 

Про це нагадали податківці ДПС у Вінницькій області. 

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.