вгору

ЄСВ на зарплату працівників з інвалідністю для роботодавців-незалежників

Податківці роз’яснили, який розмір ЄСВ нараховується особами, які провадять незалежну професійну діяльність, на суму зарплати працівників – осіб з інвалідністю?

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464) платники ЄСВ, зокрема, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують найману працю, нараховують ЄСВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.

За загальним правилом єдиний внесок встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиним внеском (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Однак деякі роботодавці мають право нараховувати пільгову ставку ЄСВ у 8,41% на зарплату працівників – осіб з інвалідністю. Так, згідно з ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 ставка 8,41% визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю встановлена тільки для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), у т. ч. ФОП – платників єдиного податку, в яких працюють особи з інвалідністю.

Тобто, встановлений ч. 13 ст. 8 Закону № 2464 перелік осіб, які мають право на застосування ставки ЄСВ у 8,41%, не розповсюджується на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та використовують працю найманих працівників – осіб з інвалідністю.

Отже, фізособи-незалежники повинні нараховувати ЄСВ у розмірі 22% на заробітну плату працівників – осіб з інвалідністю.

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Таку ж відповідь розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 201.04.01.