вгору

Уряд пропонує скасувати 47% дозволів та ліцензій

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (далі - МРГ з дерегуляції) рекомендувала Кабміну скасувати значну частину інструментів державного регулювання (дозволів, ліцензій, декларацій погоджень і т.ін.) у сферах, формування політики в яких здійснює Міністерство економіки. Про це зазначено на сайті Мінекономіки.

Усього запропоновано скасувати 47% ліцензій і дозволів. 

Як зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко, - робота розпочнеться з інструментів, якими опікується Мінекономіки. Майже половина з інструментів державного регулювання буде ліквідована, а решта - осучаснена. 

В подальшому МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. Завдання МРГ - дати бізнесу економічну свободу. 

На першій МРГ з дерегуляції запропонували скасувати:

  • дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн; 
  • погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою сирою українського походження та газу природного у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами), індивідуальні (разові ліцензії) в сфері експорту-імпорту та ін. Ці норми або застарілі, або ж є зайвими, оскільки належний захист суспільства гарантується іншими чинними нормами.

Крім того, МРГ рекомендовано оптимізувати (оцифрувати, привести у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги» і спростити) ще біля третини інструментів, що належать до сфери компетенції Мінекономіки. Окрім того, частину інструментів державного регулювання господарської діяльності рекомендовано передати до інших міністерств та відомств.

Інструменти, які були розглянуті на засіданні МРГ, регулюють ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів, (зокрема і військового призначення), інвестиції та інтелектуальну власність, технічне регулювання, трудові відносин та безпеку праці. Розроблені проекти рішень (проекти змін до Законів України, рішень Уряду та Міністерства економіки) будуть погоджені з відповідними міністерствами і відомствами та подані на розгляд Кабінету Міністрів.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.