вгору

Уряд розширив перелік карантинних товарів, які звільняються від ПДВ

Уряд затвердив постанову від 28.10.2020 р. № 1033 «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 і 225», яка діє з 31.10.2020 року.

Постанова вносить зміни до:

  • переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабміну від 20.03.2020 р. № 224;
  • переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженого постановою Кабміну від 20.03.2020 р. № 225.

Зокрема, перелік товарів, що звільняються від оподаткування ПДВ, доповнено деякими лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами та харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей; зволожувачем дихальних сумішей без підігріву; конектором швидкого з’єднання з медичними газами; реагентами; системою киснепостачання тощо.

Про особливості надання та застосування карантинних пільг з ПДВ читайте у Блозі бухгалтера, розділі Інформер програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.