вгору

Уряд спрощує процедуру надання держпідтримки для фермерів

Кабмін на своєму засіданні прийняв постанову “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”, якою пропонується спростити механізм надання підтримки фермерським господарствам, а також усунути адміністративні перешкоди при її отриманні. Про це зазначено на сайті Уряду.

Що передбачено?

Для отримання фінансової допомоги, фермеру не потрібно буде отримувати довідки про відсутність заборгованості перед Укрдержфондом, а також про наявність поголів’я корів станом на 1 липня. Оскільки така інформація вже перевірятиметься розпорядниками централізовано - шляхом надсилання запиту до Укрдержфонду та АІР.

Крім того, відомості з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, будуть подаватися фермерськими господарствами лише для отримання субсидії на 1 га.

Постанова передбачає збільшення розміру бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення. Так, розмір субсидії збільшать з 3000 грн до 5000 грн на 1 га. Але не більше 100 тис. грн на одного отримувача.

За словами Міністра аграрної політики, - віднині документи на отримання дотації за корів потрібно буде подавати не до міністерства, а до структурного підрозділу ОДА. Що є зручнішим для фермерів. Також скасовано комісію з надання таких дотацій. Якщо фермерське господарство відповідає вимогам Порядку, то його буде внесено до реєстру одержувачів.

Важливо! Для новостворених фермерських господарств запроваджується новий напрям підтримки у вигляді виплати у розмірі 36 тис. грн за сільськогосподарську дорадчу послугу за такими напрямами: зоотехнія, ветеринарія, агрономія, органічне виробництво, екологічне управління, бухгалтерський та управлінський облік, оподаткування, залучення фінансово-кредитних ресурсів та диверсифікація сільськогосподарської діяльності.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.