вгору

Уряд відстрочив мобілізацію для заброньованих працівників

Кабмін передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час. Відповідне рішення, ініційоване Міністерством економіки, Уряд затвердив на засіданні 7 вересня. Про це зазначено на сайті Уряду.

Йдеться про відстрочки, надані рішеннями Мінекономіки в березні - квітні, термін дії яких спливає у вересні - жовтні цього року.

Зазначимо, що рішення щодо продовження відстрочки на строк до двох місяців може бути прийнято Мінекономіки лише один раз.

Урядове рішення передбачає також, що витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов’язаному працівнику може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де він працює. Цим самим розширюються положення постанови Кабміну «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 р. № 194, згідної якої відповідними повноваженнями наділялися лише органи державної влади та інші державні органи.

Звертаємо увагу, що ця норма покликана зменшити навантаження на органи державної влади, що дозволить вивільнити ресурси для посилення роботи на інших напрямках.

Нагадаємо, раніше Уряд підтримав законопроект, яким розширюється перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню.

Так, урядовий проект Закону про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» передбачає, зокрема, бронювання працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів. А також працівників підприємств, що виготовляють продукцію для ЗСУ чи є критично важливими для функціонування економіки, підприємств та організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання.

Нові норми набудуть чинності після прийняття ВРУ та підпису Президентом.

Про розширений перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.