вгору

Відновлено строки надання ІПК

Нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 р. № 3219-ІХ (далі – Закон № 3219) внесено зміни з 01.08.2023 р., зокрема, до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо відновлення строків, встановлених ПКУ, для платників податків та контролюючих органів. 

Зокрема, Законом № 3219 виключено п. 102.9 ПКУ, відповідно до якого на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ. 

Крім того, визначено, що пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, який встановлював окремі особливості зупинення перебігу строків, діяв до 01.08.2023 р. 

Отже, з 01.08.2023 р. для платників податків та контролюючих органів відновлено перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншими законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема строки: 

  • надання індивідуальних податкових консультацій (ІПК); 
  • розгляду скарг платників податків; 
  • надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів. 

Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП. 

До відома! За зверненням платників податків у паперовій або електронній формі контролюючий орган, визначений пп. 41.1.1 ПКУ, надає їм безоплатно ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом (п. 52.1 ПКУ). Уповноважена особа ДПСУ може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання ІПК понад 25-денний строк, але не більше 15 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків у паперовій або електронній формі до закінчення вищезазначеного строку. 

ІПК має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. 

Про те, що з 01.08.2023 року відновлено перебіг строку для подання скарг та для формування податкового кредиту, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.