вгору

Відповідальність за ненадання відповіді на запит ДПС

У звʼязку із веденням в дію положень законодавства в частині автоматичного обміну податковою інформацією, Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки” від 20.03.2023 р. № 2970-IX, ст. 121 Податкового кодексу України доповнено п. 121.2 ПКУ

Так, за ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків, фінансовим агентом або іншою особою документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу, надісланий відповідно до підстав, передбачених пп. 6-8 п. 73.3.1 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу у 5 розмірів мінімальної заробітної плати (33500 грн), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу в інших випадках, передбачених ст. 73 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати (6700 грн), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.

Важливо! Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє особу від обов'язку подання інформації.

Про це повідомили ДПС в Івано-Франківській області.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.