вгору
03.09.2018
Держпраці у листі від 26.07.2018 р. № 58920/4/4.3-ДП-18 відповіла на питання щодо можливості виплати заробітної плати один раз на місяць.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
У разі виплати заробітної плати один раз на місяць (непроведення авансових виплат) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України – у розмірі мінзарплати.
Порушення строків виплати заробітної плати не більше як за один місяць юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України (у розмірі мінзарплати), незважаючи на періодичність (1 - 2 чи більше разів на рік) вчинення такого порушення.
Порушення строків виплати заробітної плати більше як за один місяць юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП України – у трикратному розмірі мінзарплати.
У разі одночасної виплати працівникам заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, підстави для звільнення суб'єктів господарювання від відповідальності за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати ст. 265 КЗпП України не передбачено.