вгору

Відпустка при народженні дитини для чоловіків: Порядок надання затверджено

КМУ затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини (постанова КМУ від 07.07.2021 р. № 693).

Про проєкт Порядку ми повідомляли у матеріалі.

Отже, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів надається одноразово, але не пізніше 3-х місяців з дня народження дитини. Зверніть увагу, що вона не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.

Також у Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини») та визначено перелік документів для кожної категорії осіб.

Нагадаємо, що 09.05.2021 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX, що усунув законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною.

Про це повідомлено на Урядовому порталі.