вгору

Відсутність податкової застави: як отримати інформацію?

Податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений Податковим кодексом України (далі - ПКУ). Податкова застава виникає на підставах, встановлених ПКУ (пп.14.1.155 ПКУ).

У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному ПКУ, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.

Держатель або реєстратор Державного реєстру обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр) зобов’язані на запит будь-якої фізичної або юридичної особи надати завірений держателем або реєстратором Державного реєстру витяг з Державного реєстру. Це визначено ст. 45 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» від 18.11.2003 р. № 1255-IV.

Пошук у Державному реєстрі може здійснюватися за реєстраційним номером запису та/або за найменуванням боржника, ідентифікаційним кодом боржника в ЄДР підприємств та організацій України. Держатель Державного реєстру зобов’язаний на запит бюро кредитних історій надавати витяги з Державного реєстру в електронному вигляді (у форматі бази даних), у разі наявності письмової згоди юридичних  осіб - власників рухомого майна.

Витяг з Державного реєстру свідчить про внесення записів про обтяження до Державного реєстру або про їх відсутність. У разі наявності обтяження у витягу вказуються всі наявні записи та відомості, що містяться в них.

https://lh5.googleusercontent.com/658hF3Sd9bOm9WIHK8oRDoHYO0-MKzJ0hqdY417l_apYcVqgQ5NucA3VYhFgpF2yYinbX2EyekaLZHYRoIi8KtlLWoz2A5lR8Q0zMUifwXSRN8duFSY2TN3rdJbUHmJirk53W5JtL9XpvqzsxzBGEqY Витяг надається у строк не пізніше трьох робочих днів із дня отримання держателем або реєстратором Державного реєстру відповідного запиту.

Відмова в наданні витягу з Державного реєстру допускається лише в разі невнесення заявником плати за надання витягу.

Про зазначили податківці Центрального міжрегіонального управління ДПС  по роботі з ВПП.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.