вгору
08.06.2023
Порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає ст. 24 Кодексу законів про працю України, яка зобов’язує кандидатів на працевлаштування подати, з-поміж іншого, військово-обліковий документ.
Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який затверджено постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 (далі – Порядок). Роботодавець зобов’язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність (абз. другий п. 34 Порядку):
З метою ведення персонального військового обліку держоргани, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у п. 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
Про це повідомило Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці.
До відома! Військово-обліковими документами є:
Матеріал Перевірки ведення військового обліку на підприємстві: хто здійснює та відповідальність за порушення? читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.