вгору

Вимоги до структури власності надавачів фінпослуг уніфікують

НБУ зробив ще один крок в напрямі уніфікації вимог до структури власності надавачів фінпослуг. Так, регулятор виключив із Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків окремі норми, які встановлювали вимоги до структури власності надавачів фінансової послуги з переказу коштів.

Відтепер заявники, які подають до НБУ документи для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, та небанківські установи, які вже мають таку ліцензію, під час розкриття своїх структур власності мають керуватися виключно нормами Положення про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, затвердженого постановою Правління НБУ від 14.04.2021 р. № 30 (далі − Положення № 30).

Відповідні зміни передбачені постановою Правління НБУ “Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків” від 09.06.2021 р. № 46 (далі – Постанова № 46), що набрала чинності 15.06.2021 р.

 Заявникам, які подали до НБУ пакети документів для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, та щодо яких НБУ на дату набрання чинності Постановою № 46 не прийняв рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії, не потрібно подавати до НБУ оновлені документи про їх структуру власності, складені згідно з нормами Положення № 30.

Нагадуємо нашим читачам, що Положення № 30 було розроблене НБУ з метою встановлення єдиних (уніфікованих) вимог до структури власності надавачів усіх фінансових послуг, діяльність яких регулює Національний банк.

Про це проінформував НБУ.

Про затвердження Положення про форму і зміст структури власності читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.