вгору

Виправлення помилок у звіті з ЄСВ до закінчення терміну його подання: особливості

Податківці розказали, яким чином страхувальнику (у т. ч. ФОП та особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, що подають звітність самі за себе) виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого ЄСВ до закінчення терміну його подання?

Відповідно до п. 1 розд. І Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435), cтрахувальники – платники ЄСВ, зазначені в ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464), на яких покладено обов’язки нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄВ (у т. ч. ФОП та особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, що подають звітність самі за себе).

П. п. 1–3 розд. ІІІ Порядку № 435 встановлено, що:

  • роботодавці зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду;
  • ФОП, в тому числі єдинники, формують та подають до контролюючих органів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають до контролюючих органів Звіт самі за себе один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом.

Згідно з п. 1 розд. V Порядку № 435 у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, визначених Порядком № 435, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.

 Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період Звіту із зазначенням типу форми «скасовуюча», «додаткова», цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

Тобто, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну його подання, страхувальник (у тому числі ФОП та особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, що подають звітність самі за себе) повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.

Відповідь розміщена в актульних питаннях на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР».

Щодо особливості звітування з ЄСВ у 2021 році читайте у наших матеріалах у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі:

Про особливості звітування з ЄСВ у перехідний період;

ДПС підтвердила: подавати звіт з ЄСВ з 01.02.2021 р. за новими формами, версія 13;

Щодо особливостей звітування з ЄСВ – ДПС.