вгору
07.10.2021
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Мінфіну від 27.11.2020 р. № 729 (далі – Порядок).
Заповнення заявки на поповнення (коригування) залишку пального (далі – Заявка) здійснюється відповідно до розд. VI Порядку.
Відповідно до п. 6 розд. VI Порядку у разі виявлення помилок у зареєстрованих Заявках платник податку має право в межах 365 днів з дати складення Заявки зареєструвати коригування до такої Заявки, при цьому таке коригування до Заявки має відображатися у декларації з акцизного податку за період, в якому відбулося таке коригування.
Згідно п. 12 розд. VI Порядку якщо коригуються показники раніше складеної Заявки, не допускається виправлення даних Заявки, що коригується:
Для здійснення відміни показників зареєстрованої Заявки, в якій допущено помилки в графах «Акцизний склад»/«Акцизний склад пересувний» складається нова Заявка, в якій у верхній правій частині документа робиться відмітка «Х» в полі «коригуюча» (рис. 1).
Рис. 1
У табличній частині такої Заявки заповнюється лише перший рядок таблиці, в якому:
Рис. 2
Така коригуюча Заявка в повному обсязі сторнує обсяг пального, зазначений в Заявці, яка потребує виправлення.
Після відміни показників платником складається нова Заявка з правильними реквізитами та показниками.
Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.11.04.
Нагадаємо нашим читачам, що Заявку на поповнення (коригування) залишку пального (далі – Заявка; ідентифікатор форми J/F0210903) зручно подавати у програмі М.Е.Doc.
Про нову форму Заявки на поповнення (коригування) залишку пального читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.