вгору

Виправляємо заявку на поповнення (коригування) залишку пального

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Мінфіну від 27.11.2020 р. № 729 (далі – Порядок).

Заповнення заявки на поповнення (коригування) залишку пального (далі – Заявка) здійснюється відповідно до розд. VI Порядку.

Відповідно до п. 6 розд. VI Порядку у разі виявлення помилок у зареєстрованих Заявках платник податку має право в межах 365 днів з дати складення Заявки зареєструвати коригування до такої Заявки, при цьому таке коригування до Заявки має відображатися у декларації з акцизного податку за період, в якому відбулося таке коригування.

Згідно п. 12 розд. VI Порядку якщо коригуються показники раніше складеної Заявки, не допускається виправлення даних Заявки, що коригується:

  •  дати складення, порядкового номера та реєстраційного номера в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
  •  реквізитів акцизного складу / акцизного складу пересувного.

Для здійснення відміни показників зареєстрованої Заявки, в якій допущено помилки в графах «Акцизний склад»/«Акцизний склад пересувний» складається нова Заявка, в якій у верхній правій частині документа робиться відмітка «Х» в полі «коригуюча» (рис. 1).

заявка на поповнення (коригування) залишку пального, акцизний склад, коригування показників

Рис. 1

У табличній частині такої Заявки заповнюється лише перший рядок таблиці, в якому:

  • зазначається від’ємне значення обсягу пального, що було зазначено в Заявці, яка потребує виправлення (зі знаком «–»);
  • додатне значення обсягу пального (зі знаком «+») не зазначається (рис. 2).
  • заявка на поповнення (коригування) залишку пального, акцизний склад, коригування показників

Рис. 2

Така коригуюча Заявка в повному обсязі сторнує обсяг пального, зазначений в Заявці, яка потребує виправлення.

Після відміни показників платником складається нова Заявка з правильними реквізитами та показниками.

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.11.04.

Нагадаємо нашим читачам, що Заявку на поповнення (коригування) залишку пального (далі – Заявка; ідентифікатор форми J/F0210903) зручно подавати у програмі М.Е.Doc.

Про нову форму Заявки на поповнення (коригування) залишку пального читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.