вгору

Впродовж календарного року працівник знаходився у відпустці без збереження зарплати: чи має він право на соціальну відпустку?

Нагадаємо нашим читачам, що ст. 19 Закону України «Про відпустки» визначено, що одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. 

Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини. 

Отже, жодних норм щодо обмеження права на додаткову відпустку відповідно ст. 19 Закону «Про відпустки» працівнику, який жодного дня не працював протягом календарного року не визначено. 

Про це повідомило Південно-Східне регіональне міжрегіональне відділення Держпраці.