вгору

З 21 лютого 2024 року наявність електронного кабінету в ЄСІТС обов’язкова для всіх юросіб приватної форми власності

Зверніть увагу, що з 21 лютого 2024 року наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (далі – ЄСІТС) стане обов’язковою для всіх юридичних осіб приватної форми власності, які беруть участь в цивільних та адміністративних справах. Це передбачено Законом України від 29.06.2023 р. № 3200-ІХ. 

Як повідомлялось раніше, обов’язок щодо реєстрації електронних кабінетів в ЄСІТС згідно з Законом України № 3200-ІХ виникає поетапно.  

З 21 лютого 2024 року такий обов’язок буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві для юридичних осіб приватної форми власності. 

Електронний кабінет надає можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу. 

Закон передбачає, що у разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху, або повертатися, залежно від виду процесуального документа. 

Про це повідомив прес-центр судової влади України. 

Про те, для кого реєстрація електронних кабінетів в ЄСІТС обов’язкова з 18 жовтня 2023 р., читайте тут.