вгору

За неподачу форми №20-ОПП можуть заблокувати ПН/РК

23.06.2020

Держава: звітність та податки

Як ми вже інформували наших читачів, Законом України від 16.01.2020 року № 466 - ІХ, який набрав чинності з 23.05.2020 року, було вдвічі збільшено штрафи за  неподання форми № 20-ОПП.

Крім того, як повідомили податківці ДПС у Чернівецькій області, відсутність повідомлення за формою №20-ОПП може бути причиною зупинення реєстрації податкової накладної/рахунку коригування в ЄРПН.

Повідомлення за формою № 20-ОПП запроваджене з метою отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово).

Зазначене повідомлення мають подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці у разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування.

Об’єктами оподаткування або об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

Тобто, у повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими підприємство користується, а саме: усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки тощо. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Докладніше про порядок подання форми №20-ОПП читайте у нашому матеріалі.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтерав Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.