вгору

За неправильно подану рекламу щодо вакансій штрафуватимуть – проєкт Мінекономіки

На сайті Мінекономіки розміщено проєкт постанови «Про затвердження Порядку сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України «Про рекламу» щодо реклами про вакансії (прийом на роботу)» (далі – проєкт постанови).

Даним проєктом постанови пропонують затвердити Порядок сплати рекламодавцями до держбюджету штрафів за порушення вимог Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

В чому необхідність даної постанови?

Вимоги до рекламодавців - замовників реклами про вакансії (прийом на роботу) визначені у ст. 24-1 Закону України “Про рекламу” (далі – Закон про рекламу). Зокрема, передбачена заборона зазначати вік кандидата, або пропонувати роботу лише жінкам або чоловікам, за мовними або іншими ознаками.  

Законом України від 10.09.2021 № 1750-IX внесено зміни до Закону про рекламу, а саме, частину третю ст. 24-1 Закону про рекламу викладено у новій редакції: «у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення».

Нагадаємо, що з 01.12.2021 року мінімальна заробітна плата становить 6500 грн. Докладніше про це – читайте у нашому матеріалі.

Згідно з проєктом постанови штраф сплачується на підставі розпорядчого документа Держпраці про накладання штрафу за порушення вимог ст. 24-1 Закону про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), прийнятого на підставі акту перевірки за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу.

Рекламодавці сплачуватимуть штраф до держбюджету за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства в 15-денний термін з для отримання розпорядчого документа Держпраці.

Постанова набере чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 10.09.2021 № 1750-IX, але не раніше дня її опублікування.

! Зазначимо, що в чинній редакції Закону України «Про рекламу» визначено, що штраф за порушення вимог ст. 24-1 цього Закону спрямовується до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Про те, що інформацію про вакансії можна буде подавати в електронному вигляді, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.