вгору

Закон № 3219: що змінилось в оподаткуванні ПДФО?

Нагадуємо нашим читачам, що 01.08.2023 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 р. № 3219-ІХ (далі – Закон № 3219). 

Податківці повідомили, що Законом № 3219 внесені зміни у частині оподаткування ПДФО, а саме: 

  • уточнено період, в якому звільняються від оподаткування ПДФО та військовим збором (відповідно) суми (вартості) благодійної допомоги, отриманої благодійниками-фізособами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації; 

Так, оновлені норми пп. «б» пп. 165.1.54 Податкового кодексу України застосовуються до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками – фізичними особами у таких звітних податкових роках: 

- у звітному податковому році, що передує року внесення фізособи до Реєстру волонтерів; 

- у звітному податковому році, в якому фізособу внесено до Реєстру волонтерів; 

- у звітних податкових роках, наступних після року внесення фізособи до Реєстру волонтерів, але не пізніше 31 грудня року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф. 

Увага! Щоб здійснювати волонтерську діяльність – слід подати заяву про включення до Реєстру волонтерів. Деталі – тут і тут. 

  • звільнено від оподаткування ПДФО та військовим збором (відповідно) суми доходу отриманого як компенсація за об’єкт нерухомого майна, пошкодженого/знищеного в наслідок бойових дій відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» від 23.02.2023 р. 2923-IX; 
  • доповнено перелік витрат фізичних осіб, на які може бути зменшений оподатковуваний дохід, отриманий платником податку від продажу об’єкта нерухомості, неподільного об’єкта незавершеного будівництва тощо, витратами у сумі, зазначеній у житловому сертифікаті на придбання об’єкта житлової нерухомості, що був отриманий платником податку як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна відповідно до закону.