вгору

Заниження МПЗ за 2022 рік: що із штрафами?

Нагадаємо, що мінімальне податкове зобов’язання (далі - МПЗ) - це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у т. ч. фізичній особі - підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням. Це визначено пп. 14.1.114-2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно, Держземкадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування (пп. 170.14.3 ПКУ). 

Особливості розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 звітні роки визначені п. 67 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПКУ

Щодо штрафних санкцій 

Штрафні санкції при визначенні податкових зобов'язань платників податків з урахуванням МПЗ за 2022 рік, а також штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з ПДФО, розрахованого контролюючим органом з урахуванням загального МПЗ за 2022 рік, не застосовуються (п. 65 підрозд. 10 розд. ХХ “Перехідні положення” ПКУ). 

Про це проінформували податківці ДПС у Дніпропетровській області. 

Про відповіді на поширені запитання щодо МПЗ читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі