вгору

Запроваджено новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями

НБУ своєю постановою «Про затвердження Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями» від 26 березня 2021 р. № 26 запровадив новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями. Дана постанова набула чинності 1 квітня 2021 року. Про це зазначено на сайті НБУ.

Новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями запроваджено у зв’язку зі змінами в законодавстві. Відтепер для провадження цієї діяльності необхідно отримати ліцензію на торгівлю валютними цінностями, порядок видачі якої визначено в окремому Положенні регулятора.

Важливо! З ухваленням нового Положення ключові вимоги до ліцензіатів, перелік документів та умови отримання ліцензії не зазнали суттєвих змін.

Відтепер для торгівлі валютними цінностями небанківській установі достатньо мати власний капітал у сумі не менше ніж п’ять мільйонів гривень незалежно від кількості структурних підрозділів.

Крім того, спрощено процедуру розгляду пакета документів. Зокрема, строк розгляду документів зменшено з двох місяців до 30 робочих днів.

Зверніть увагу! Небанківським установам, які вже мають ліцензії на здійснення валютних операцій, не потрібно заново звертатися до Нацбанку через зміну нормативного регулювання цього процесу.

Переоформлення ліцензії на здійснення валютних операцій на ліцензію на торгівлю валютними цінностями відбуватиметься автоматично.

Нацбанк самостійно вносить запис про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями до двох реєстрів, а саме: до Держреєстру фінансових установ або реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, та до електронного реєстру валютних ліцензій.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.