вгору

Зарплату перераховано на рахунок виконавчої служби за рішенням суду: хто сплачує ПДФО?

Перерахувати (сплатити) податок на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) з суми заробітної плати за рішенням суду на рахунок виконавчої служби для виплати фізичній особі, повинна юридична особа, яка є податковим агентом щодо ПДФО. 

Нагадаємо, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%. Відповідні вимоги визначені пп. 168.1.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).  

Податковий агент щодо ПДФО - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 ПКУ та розділом IV ПКУ (пп. 14.1.180 ПКУ). 

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ, до контролюючого органу за основним місцем обліку.   

Про це нагадали податківці ДПС у Запорізькій області. 

Заповнювати та подавати податковий розрахунок зручно в програмі M.E.Doc (ідентифікатор форми - J/F0500108). 

Про оновлену форму об’єднаного розрахунку з ПДФО та ЄСВ, яку необхідно подавати за ІІІ кв. 2023 р. читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.