вгору
15.07.2021
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, а також повідомити про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням за основним місцем обліку. Це визначено вимогами п. 63.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, подається за формою №20-ОПП (далі - повідомлення за ф. №20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такі вимоги зазначені у п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок).
Відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, зокрема, за неподання повідомлення за формою №20-ОПП передбачена п. 117.1 ПКУ.
Варто зазначити, що відповідно до п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабміном на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
Таким чином, відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. №20-ОПП протягом періоду здійснення карантинних заходів не застосовується.
Про це нагадали податківці ДПС у Тернопільській області.
У програмі M.E.Doc можна подати повідомлення за ф. № 20-ОПП (ідентифікатор форми - J/F1312002). Про особливості подання відомостей за формою № 20-ОПП читайте у нашому матеріал.
Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.