вгору

Затверджено вимоги щодо створення контрольної стрічки ПРРО

27.11.2020

Мінфін затвердив наказ від 05.08.2020 р. № 477 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 08 жовтня 2012 року № 1057» (далі – Наказ № 477).

Наказ № 477 розроблено відповідно до норм Закону України від 20.09.2019 р. № 129-IX з метою забезпечення належного виконання вимог Податкового кодексу України, Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) і вдосконалення нормативно-правових актів, пов'язаних із застосуванням РРО.

Які основні зміни?

1. Наказ № 1057, у редакції Наказу № 477, регулює:

- Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних (далі – Вимоги);

- Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів Державної податкової служби України;

- Порядок функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій.

2. Вимогами встановлено критерії щодо створення контрольної стрічки в електронній формі:

  • у реєстраторах розрахункових операцій (далі - РРО) для різних сфер застосування;
  • у програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі - ПРРО);
  • вимоги до модемів, за допомогою яких РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв'язку згідно з технологією, розробленою НБУ.

Контрольна стрічка ПРРО – електронні копії розрахункових документів, а також електронні копії фіскальних звітних чеків, які сформовані послідовно із додаванням у кожен наступний розрахунковий документ або фіскальний звітний чек ґешу (створеного із застосуванням ґеш-функції) попереднього розрахункового документа або фіскального звітного чека, та зберігаються в електронній формі таким ПРРО під час його роботи на період відсутності зв'язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу (в режимі офлайн) до моменту передачі розрахункових документів або фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

При цьому ПРРО має забезпечувати:

1) Створення та зберігання контрольної стрічки на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн до передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера. Така передача завершується отриманням від контролюючого органу підтвердження про доставку таких документів;

2) Під час роботи в режимі офлайн присвоєння кожному створеному електронному розрахунковому документу та фіскальному звітному чеку фіскального номера з діапазону фіскальних номерів, сформованого фіскальним сервером контролюючого органу, у порядку, встановленому ст. 5 Закону № 265.

Визначено, що ПРРО забезпечує постійний контроль щодо відновлення та наявності зв'язку ПРРО з фіскальним сервером контролюючого органу для передачі пакета даних встановленого формату та змісту, передачу такого пакета даних після відновлення зв'язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу в момент виходу ПРРО з режиму офлайн у Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317.

3. Порядком функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі – СОД РРО) встановлено механізм функціонування цієї інформаційної системи щодо отримання від РРО та ПРРО визначених законодавством даних та їх збереження у базі даних інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС.

СОД РРО призначена для збору, зберігання та використання даних РРО та ПРРО (у т. ч. електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, які ними створені), перевірки справжності та достовірності розрахункових документів.

 Наказ № 477 набрав чинності з 24.11.2020 р.

Про офлайн-режим роботи програмного РРО читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.