вгору

Зміна організаційно-правової форми платника ПДВ: коли подати заяву?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX, передбачені зміни щодо перереєстрації платника ПДВ.

Так, у разі перетворення юридичної особи – платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (П. І. Б.) платника і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація платника ПДВ.

Для перереєстрації платник ПДВ подає відповідно до п. 183.7 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.

 Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником податку анулюється відповідно до ст. 184 ПКУ (п. 183.15 ПКУ).

Отже, перереєстрація платника ПДВ, яка здійснюється у зв’язку з перетворенням, проводиться на підставі заяви, яка подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.

Якщо такий платник не подав заяву в установлений строк, його реєстрація платником ПДВ буде анульована.

Про це повідомило ГУ ДПС у Запорізькій області.

Нагадуємо нашим користувачам, що заяву за ф. № 1-ПДВ (J/F1310108) з позначкою «Перереєстрація» зручно подати через М.E.Doc. При цьому другий аркуш реєстраційної заяви платником ПДВ не заповнюється (абзац перший п. 4.2 розд. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130).

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання відповідної реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». Можна також обрати і бажану дату перереєстрації.

Про інші зміни в оподаткуванні ПДВ відповідно до Закону № 466 читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.