вгору

Змінено назву структурного підрозділу підприємства: чи потрібно проводити переатестацію робочих місць за умовами праці?

Атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 р. № 442 (далі - Порядок № 442) та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці України від 01.09.1992 р. № 41 і головним державним санітарним лікарем 01.09.1992 р. Про це повідомили фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці. 

Атестація проводиться атестаційною комісією, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. Позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу (п. 4 Порядку № 442).

Звертаємо увагу, що Порядком чітко не врегульовано питання необхідності проведення позачергової атестації при зміні найменування структурного підрозділу підприємства.

Якщо підприємство змінило лише найменування структурного підрозділу, керівництво може прийняти рішення поширити на працівників, за атестованою раніше посадою, результати атестації (на період її дії), яку провели у структурному підрозділі з попередньою назвою, відповідно до пропозиції атестаційної комісії підприємства. 

 Обов’язковою умовою є те, щоб у структурному підрозділі з новою назвою не змінилися умови праці.

Керівник оформлює таке рішення відповідним наказом підприємства. Отже, працівники збережуть установлені їм за результатами атестації пільги та компенсації за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, зокрема право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Умови праці - це сукупність факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я і працездатність людини під час виконання нею трудових обов’язків.

Умови праці визначають устаткування, технологія, предмети та продукти праці, система захисту працівників, обслуговування робочих місць і зовнішні чинники, які залежать від стану виробничих приміщень, що створюють певний мікроклімат.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.