вгору

Зміни до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку: проєкт наказу від Мінфіну

Мінфін на своєму сайті розмістив проєкт наказу «Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку»(далі - проєкт наказу).

Зміни до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затверджених наказом Мінфіну від 29 грудня 2000 року № 356, передбачають:

1. Регістри бухгалтерського обліку можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати реквізити, передбачені Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996 (далі – Закон № 996), зокрема: назву форми, найменування підприємства, період реєстрації господарських операцій, одиницю виміру, посади осіб, власні імена, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

Крім того, проєктом наказу передбачено, що підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, можуть застосовувати норми цих Методичних рекомендацій, якщо вони не суперечать міжнародним стандартам фінансової звітності.

2. Підприємство з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних може додатково розробляти власні облікові регістри, які мають містити обов’язкові реквізити, визначені Законом № 996 і наведені у Методичних рекомендаціях, та затверджувати їх у розпорядчому документі про організацію бухгалтерського обліку.

У разі внесення змін до Плану рахунків та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, підприємство, за потреби, приводить у відповідність до таких змін свої облікові регістри.

3. Проєктом наказу оновлено такі форми регістру бухгалтерського обліку:

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.