вгору
07.04.2025
02.04.2025 р. набрала чинності постанова КМУ від 28.03.2025 р. № 360 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76” (далі – Постанова № 360).
Що передбачено змінами?
Постановою № 360 внесено зміни до:
Зміни в Порядку бронювання
1. Розширено коло осіб, які підлягають бронюванню (п. 5 Порядку бронювання).
Тепер це всі військовозобов’язані працівники державних підприємств Міноборони: «Агенція оборонних закупівель» та «Державний оператор тилу», що відповідають за оборонні закупівлі та укладання контрактів. Тобто, Міноборони тепер може визначати такі підприємства критично важливими (внесено зміни до п. 9 Критеріїв).
2. Скасовано зарплатний критерій у 20000 грн для бронювання працівників (п. 8 Порядку бронювання):
3. Визначено граничну частку заброньованих працівників у сфері теплопостачання, водопостачання та утилізації відходів – не більше 75% військовозобов’язаних працівників підприємства (п. 8 Порядку бронювання).
4. Розширено перелік осіб, які не враховуються при визначенні загальної кількості військовозобов’язаних.
Тепер до них входять також ті, хто вже заброньований на інших підприємствах (п. 12 Порядку бронювання).
5. Уточнено порядок бронювання або анулювання відстрочки окремих категорій працівників (п. 26 Порядку бронювання):
Бронювання та анулювання бронювання здійснюється через Портал «Дія» за поданням уповноважених органів.
Зміни в Критеріях
1. Критерій щодо мінімального рівня середньої зарплати працівників (не нижче середньої зарплати в регіоні за IV квартал 2021 року, за даними Держстату) тепер охоплює більше підприємств. Водночас для цих підприємств більше не діє вимога щодо зарплатного порогу в 20000 грн (абз. другий–третій пп. 6 п. 2 Критеріїв). Це:
2. Відсутність податкової заборгованості більше не є обов’язковою для вищенаведених категорій підприємств (абз. другий п. 3 Критеріїв).
Тобто, навіть якщо такі підприємства мають борги з податків чи ЄСВ, вони все одно можуть бути визнані критично важливими.
3. Більше підприємств можуть отримати статус критично важливих.
Тепер підприємства, що обслуговують об’єкти із секторального переліку критичної інфраструктури системи життєзабезпечення, можуть бути визнані критично важливими, якщо відповідають щонайменше двом критеріям із п. 2 Критеріїв (зміни до абз. четвертого п. 3 Критеріїв).
4. Розширено перелік підприємств, які можуть бути визначені Міноборони критично важливими для потреб ЗСУ.
Державні підприємства Міноборони «Агенція оборонних закупівель» та «Державний оператор тилу» можуть отримати статус критично важливих для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, з метою здійснення оборонних закупівель та укладення контрактів на постачання товарів і послуг для армії (пп. 1 п. 9 Критеріїв).