вгору
03.12.2018
Відповідно до п. 232.3 Податкового кодексу України платник акцизного податку має право зареєструвати акцизні накладні (далі – АН) та/або розрахунки коригування (далі – РК), а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (SАНакл), обчислений за такою формулою:
Формула акцизного податку
SАНакл = SАНаклОтр +SАМитн + SЗаявкиПоповн – SКоригЗаявкиПоповн – SАНаклВид – SВтрат, де:
Платник акцизного податку має право, шляхом надіслання запиту до ДФС, отримати інформацію щодо обсягів залишків пального, на які має право зареєструвати АН та/або РК в ЄРАН у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД.
Отже, суб’єкти господарювання – виробники пального визначають обсяг залишків пального, на який вони мають право зареєструвати АН в ЄРАН при реалізації виробленого товару шляхом надсилання запиту до ДФС за формою J(F)1302701.
Роз’яснення надано ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Аналогічну відповідь розміщено в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 116.13.03.
Звертаємо увагу наших користувачів, що форма Запиту щодо обсягу пального, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування до акцизних накладних ЄРАН (J(F)1302701) , реалізована в М.E.Doc. Відправити запит можна через модуль Довідки державних органів – Інформаційна довідка або через модуль Облік акцизного податку – Реєстр акцизних документів. В останньому випадку на панелі інструментів слід обрати Реєстраційний ліміт СЕА РП та відправити відповідний запит.
Читайте на цю тему у Блозі бухгалтера:
- Реалізація пального: чим підтверджується безперервне постачання?
- Особливості складання та коригування акцизних накладних у разі повернення пального.