вгору

Коли таблиця даних платника податку враховується автоматично для реєстрації ПН?

ГУ ДФС у Запорізькій області нагадало, коли таблиця даних платника податку враховується автоматично для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник ПДВ має право подати до ДФС таблицю даних платника податку за формою згідно з додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (далі – Порядок № 117).

Таблиця даних платника податку подається платником ПДВ в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС.

Важливо! Таблиця в обов’язковому порядку подається із поясненням. В поясненні зазначаються види діяльності, а також продукція, яку використовують та виготовляють при здійсненні такої діяльності, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку, яка розглядається комісіями регіонального рівня протягом п'яти робочих днів після дня її отримання.

Доцільно надати і копії документів, що підтверджують діяльність платника ПДВ.

При цьому, таблиця враховується ДФС в автоматичному режимі, якщо вона подається:

- платниками ПДВ – сільгосптоваровиробниками, внесеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV;

- та/або сільгосптоваровиробниками, які на 31.12.2016 р. застосовували спецрежим оподаткування відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31.12.2016 р.).

У зазначених платників повинні перебувати у власності та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить понад 200 га включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року).

Ці платники також повинні мати коди згідно з УКТЗЕД постачання (виготовлення) таких груп товарів:

- живі тварини (код згідно з УКТ ЗЕД 01);

- риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТ ЗЕД 03);

- молоко та молочні продукти;

- яйця птиці;

- натуральний мед;

- їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТ ЗЕД 04);

- овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТ ЗЕД 07);

- їстівні плоди та горіхи;

- шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТ ЗЕД 08);

- зернові культури (код згідно з УКТ ЗЕД 10);

- насіння і плоди олійних рослин;

-інше насіння, плоди та зерна;

- технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТ ЗЕД 12).

Наступна категорія платників, у яких таблиця враховується автоматично, – це платники ПДВ, у яких значення показників D і P, розрахованих у порядку, встановленому п. 3 Порядку № 117, мають такі розміри: D > 0,02, P < P м х 1,4 та обсяг постачання товарів/послуг у податкових накладних та/або розрахунках коригування, складених за останні 12 календарних місяців в Реєстрі, зазначених в таблиці даних платника податку, становить більше 25% загального обсягу операцій з постачання за останні 12 календарних місяців.

Тобто, це платники ПДВ, які одночасно відповідають трьом критеріям:

- мають податкове навантаження понад 2%;

 - податкові зобов’язання з ПДВ поточного місяця не перевищують на 40% максимальне податкове зобов’язання з ПДВ за останні 12 календарних місяців; - обсяг постачання зазначених у таблиці товарів (послуг) із зареєстрованих ПН/ РК, складених за останні 12 календарних місяців, становить понад 25% загального обсягу постачання за останні 12 календарних місяців.

До відома! Якщо таблиця даних платника податку врахована ДФС з 1 липня 2017 р., то в подальшому реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі з операцій, зазначених у таблиці даних платника податку, не підлягає зупиненню.

Тобто, для платників, які вже подавали таблицю даних платника податку і яку ДФС було враховано з 01.07.2017 р., в подальшому реєстрація податкових накладних/ розрахунків коригування з операцій, зазначених у цій таблиці, не підлягає зупиненню.

Пам’ятку щодо подання таблиці платника податку розміщено тут.