вгору

Не штрафуватимуть за несвоєчасну реєстрацію /не реєстрацію ПН/ РК на час карантину

26.03.2020

Держава: звітність та податки

Зміни, внесені Законом України від 17.03.2020 р. № 533-IX, до Податкового кодексу України передбачають звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Тобто, Закон № 533 не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами, зокрема, за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань з ПДВ.

Водночас не зовсім зрозумілим було питання щодо відповідальності за не реєстрацію або несвоєчасну реєстрацію ПН та РК в ЄРПН.

ДПСУ розмістило роз’яснення з цього питання в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.28), відповідно до якого:

«Протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Разом з тим, порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної з ПДВ/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.»

Отже, протягом трьох місяців (березень - травень) штрафувати за не реєстрацію/несвоєчасну реєстрацію ПН/РК не будуть. Водночас це не означає взагалі не реєструвати ПН за цей період, їх все одно потрібно буде зареєструвати для можливості отримання податкового кредиту вашими контрагентами.

Також про карантинні нововведення для бізнесу та які нюанси треба знати, читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.