вгору

Особливості заповнення розрахунку коригування АН на спирт

Алгоритм заповнення розрахунку коригування акцизної накладної форми "С" (ідентифікатор форми J/F1203501 ) ми розглядали у Блозі бухгалтера раніше.

Сьогодні зупинимось на особливостях заповнення РК та найчастіших помилках при його заповненні, які призводять до неприйняття такого РК.

Нагадаємо, що залежно від того, які показники АН коригуються, в РК проставляється наступний код коригування:

Особливості заповнення РК з кодом коригування «1» та/або «2»

1. У разі коригування за кодами виду коригування «1», «2» допускається внесення відмітки «Х» до двох зазначених полів одночасно.

2. При умові коригування за кодом «1» та/або кодом «2» заповнюється розділ І табличної частини РК. Увага! Розділ ІІ не заповнюється.

3. При умові коригування за кодом «1» та/або кодом «2» допускається відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» або у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою – отримувачем спирту етилового». Увага! Відповідна відмітка може бути внесена лише до одного із зазначених полів.

При цьому врахуйте, що РК, складений в одному примірнику, в ЄРАН реєструє особа, що реалізує спирт етиловий. Отже, відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» заповнюється при умові, якщо коди операцій  – 1, або 2, або 3, або 4, або 5, або 6 (див. Рис. 1).

Рис. 1

Якщо РК складені в двох примірниках, то:

- у разі збільшення обсягів реалізованого спирту етилового або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого спирту етилового, примірники РК реєструються в ЄРАН в порядку, передбаченому для акцизних накладних:

  •  перший примірник – особою, що реалізує спирт етиловий;
  •  другий примірник – особою - отримувачем спирту етилового;

- у разі зменшення обсягів реалізованого спирту етилового – особа - отримувач спирту етилового реєструє в ЄРАН перший та другий примірники РК.

Особливості заповнення РК з кодом коригування «3»

1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «3», то у табличній частині РК заповнюємо розділ І. Увага! Розділ ІІ РК не заповнюється.

2. При коригуванні за кодом «3» допускається відмітка тільки у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий».

3. При коригуванні коду товарної підкатегорії значення «код товару згідно з УКТ ЗЕД» у гр.1 не може дорівнювати значенню «код товару згідно з УКТ ЗЕД» гр.2.

4. У полі «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається 10 знаків; у полі «Опис товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається текст до 250 символів (див. Рис. 2).

Рис. 2

Особливості заповнення РК з кодом коригування «4»

1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «4», то не заповнюється розділ ІІ табличної частини РК.

2. В РК з кодом коригування «4» допускається відмітка у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» або у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою – отримувачем спирту етилового». Увага! Відповідна відмітка може бути внесена лише до одного із зазначених полів (див. Рис. 1).

3. Поле «Обсяг реалізованого спирту» заповнюється числовими значеннями з заокругленням до двох знаків після коми (див. Рис. 3).

Рис. 3

4. РК з кодом коригування «4» перевіряються також на ідентичність кодів товару за УКТ ЗЕД. А саме, обсяги з правильним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД мають збігатися з обсягами, які зменшуються, з помилковим кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

Особливості заповнення РК з кодом коригування «5»

1. Якщо в РК зазначено код виду коригування «5», то розділ І табличної частини РК не заповнюється!

2. В РК з кодом виду коригування «5» допускається відмітка тільки у полі «Реєстрація в ЄРАН першого примірника особою, що реалізує спирт етиловий» (див. Рис. 4).

Рис. 4

3. В РК з кодом коригування «5» до відповідного поля розділу ІІ лівої частини РК вносяться серія та номер податкового векселя, де допущено помилку, які зазначено в АН, що коригується, а в правій частині – правильні реквізити векселя (див. Рис. 5).

Рис. 5