вгору

Штатний режим роботи електронних сервісів ДПС відновлено з 24 грудня: рекомендації від M.E.Doc

ДПС приносить вибачення за тимчасові незручності. З 22 год. 30 хв. 24 грудня штатний режим роботи Інформаційно-телекомунікаційних систем (ІТС) та електронних сервісів відновлено.

Електронні документи, які були надіслані до ДПС, прийняті та оброблені з урахуванням дії операційного дня для кожного типу документів. Акцизні накладні та розрахунки коригування до них в ЄРАН, що були направлені до ДПС 24 грудня у період тимчасового обмеження роботи ІТС Державної податкової служби, прийняті і оброблені вчасно 24 грудня.

Податкові накладні та розрахунки коригування, направлені платниками для реєстрації у робочі дні 20, 23 та 24 грудня 2019 року, були отримані ДПС після завершення операційного дня 24 грудня, і будуть зареєстровані 26 грудня 2019 року, у перший робочий операційний день.

Відповідно до п. п. 42-1.10 та 231.6 Податкового кодексу України штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом за порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, не застосовуватимуться.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті ДПС.

Якщо Ви не отримали квитанції до звітів та накладних, М.E.Doc рекомендує.

I. Користувачі, у яких невелика кількість документів, можуть в ручному режимі виконати повторну відправку таких документів без копіювання.

Для цього у меню Сервіс оберіть функцію Повторна відправка ПН/РК без фінальної квитанції (Рис. 1).

Рис. 1

У вікні Інтервал виписки документів оберіть інтервал відправки за датою виписки документів (Рис. 2). За замовчуванням встановлено: кінець інтервалу – поточна дата, початок – за 4 дні до поточної дати. Дати можна обрати у вікні календаря, що відкриється по натисканню на полі з датою, або ввести вручну.

Рис. 2

Для відбору ПН/РК натисніть Обрати та після вибору ОК. У вікні Вибір адресата оберіть адресу контролюючого органу (ДПС) та натисніть кнопку ОК. Після завершення відправки документів система повідомить про результати виконання операції.

Зверніть увагу! Повторна відправка документів здійснюється з використанням прямого з’єднання.

II. Для полегшення роботи при значній кількості документів радимо автоматизувати процес за допомогою автообробників первинних документів. Для цього зробіть наступні кроки.

Крок 1. Зробіть загальні налаштування автоматичної обробки.

Для автоматичного прийому квитанцій також рекомендуємо автоматизувати прийом вхідних повідомлень. Для цього увійдіть в модуль Первинні документи – Автоматична обробка документів.

У вкладці Загальні налаштування виконайте налаштування згідно з Рис. 3 та натисніть кнопку Запустити автоматичну обробку.

Рис. 3

Даний модуль може працювати 24/7, тому рекомендуємо його залишати постійно ввімкненим.

Крок 2. Налаштуйте обробку документів СЕА.

В модулі Первинні документи – Автоматична обробка документів у вкладці Налаштування обробки документів СЕА встановіть позначку в полі Відправляти документи, які не мають фінальної квитанції (Рис. 4). Через вказаний інтервал будуть повторно відправлені документи, що не мають фінальної квитанції.

Рис. 4

Підписуйтеся на наш канал: https://t.me/s/medoc_informer та тримайте руку на пульсі новин і змін у бухгалтерській сфері!