вгору

Збільшилась кількість наборів відкритих даних, що підлягає оприлюдненню

В Україні збільшується кількість обов’язкових до відкриття наборів даних (з 616 до 887). Уряд своєю постановою від 17.04.2019 р. № 409 (далі – Постанова) вніс зміни до деяких постанов щодо відкритих даних.

Постанова вносить зміни до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, а також уточнює та актуалізує низку формулювань.

Зокрема, додатком до цього Положення розширено кількість наборів даних, що оприлюднює ДФС на власному сайті та на Єдиному веб-порталі відкритих даних, на:

  • Інформацію про квартальні (раніше було – щомісячні, ред.) відомості про втрати бюджету від надання податкових пільг (за видами податків та зборів);
  • Інформацію про кількість іноземних комерційних транспортних засобів, що в’їхали на митну територію України, в розрізі країни реєстрації;
  • Інформацію про середній час митного оформлення товарів у митних режимах експорту, імпорту, транзиту;
  • Статистичну інформацію про застосування принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного контролю та інших видів державного контролю товарів (у розрізі кожного державного органу);
  • Реєстр платників єдиного податку;
  • Реєстр неприбуткових установ та організацій;
  • Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального;
  • Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
  • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту);
  • Кількість зареєстрованих підприємців – платників єдиного податку із розподілом за групами, тис. осіб
  • Інформацію про сплату екологічного податку суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами.

Пункт 5 Положення викладено у наступній редакції:

«Для забезпечення оприлюднення та регулярного оновлення публічної інформації у формі відкритих даних розпорядник інформації:

завантажує (раніше було – оприлюднює, ред.) та регулярно оновлює на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних набори даних, що перебувають у його володінні;

може здійснювати завантаження наборів даних, які не включені до переліку, якщо інше не передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», у разі високого суспільного інтересу до таких даних (високої частоти їх запитування; за результатами опитування громадської думки; антикорупційного ефекту та/або економічного ефекту від оприлюднення наборів даних; наявності інших обставин).»

Завантаження наборів даних на Єдиний державний веб-портал відкритих даних здійснюється безоплатно відповідальною особою розпорядника інформації, яка заповнює та подає паспорт набору даних, структуру набору даних та сам набір даних (нова редакція п. 24 Положення).

Крім того, вищезазначеною Постановою затверджується Порядок щорічної оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних розпорядниками інформації (далі – Порядок).

Розпорядникам інформації, визначеним Законом України «Про доступ до публічної інформації», слід забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням, а також забезпечити надання інформації, необхідної для проведення оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних відповідно до Порядку.

Звертаємо увагу, що на момент публікації новини постанова КМУ від 17.04.2019 р. № 409 не набрала чинності.

Раніше у Блозі бухгалтера ми повідомляли про оприлюднення ДФС додаткових наборів даних у формі відкритих даних.