вгору

Інновації: ЕДО та його цінність для бізнесу

Олеся Білоусова, СЕО компанії Linkos Group

Галузь IT традиційно вважається найінноваційнішою, адже саме в ній народжується більшість рішень, які потім прискорюють та оптимізують наші з вами робочі процеси та й життя загалом. Те, що для пересічного користувача є програмним ноу-хау, для ІТ-фахівців — це робочі будні. Вони щодня створюють майбутнє, невід’ємною частиною якого є популярні цифрові інструменти та технології, зокрема електронний документообіг (ЕДО). Про те, наскільки українські компанії зацікавлені в таких рішеннях, у чому їхня цінність для бізнесу та яке цифрове майбутнє на нас чекає, розповідає Олеся Білоусова, СЕО компанії Linkos Group, розробника відомої програми M.E.Doc.

Чому інновації, зокрема цифрові рішення, зараз надважливі для українського бізнесу?

— У часи постійних змін від лідерів компаній очікують швидких та рішучих дій. Цифрові технології зараз є голов­ним і чи не єдиним способом оптимізації бізнес-процесів, зменшення витрат та підвищення ефективності. Особливої актуальності питання набуває, якщо врахувати нестачу кваліфікованих працівників: не секрет, що з країни щороку виїздить величезна кількість людей. І той дорогоцінний час, який витрачає працівник на процеси, що можна успішно автоматизувати, доцільніше було б спрямувати на пріоритетніші для бізнесу завдання.

Наскільки компанії зацікавлені у впровадженні електронного документообігу?

— Ще кілька років тому бізнес із деяким побоюванням сприймав ЕДО. Та наразі ситуація докорінно змінюється. Прогресивні бізнесмени усвідомлюють: щоб залишатися в колі лідерів, вже недостатньо пропонувати просто якісний продукт, треба максимально оптимізувати внутрішні процеси для вивільнення ресурсів та уникнення будь-яких затримок і помилок. І галузеві лідери — фармацевтичні, транспортні, видобувні, аграрні, енергетичні компанії — переконалися в цьому на власному досвіді, перейшовши на е-документообіг. Winner, Data Group, “Київстар”, “ОККО”, O’Stin, Sportmaster, BRAIN — лише невелика частка відомих брендів, що впровадили ЕДО.

Що заважає компаніям повністю відмовитися від паперу?

— Напевно, деяким з них потрібно ще трохи часу, щоб усвідомити неминучість цифрових змін та відмовитись від паперової ментальності.

Опір новому — це чи не єдина причина неготовності компаній. Якщо є бажання, перешкод для діджиталізації просто немає. Зараз розробники пропонують технології, що враховують потреби бізнесів різних галузей і масштабів. Кожному підприємству ми можемо запропонувати той програмний продукт, який повністю його задовольнить. Для переходу у цифровий формат обміну достатньо вольового рішення трьох осіб: директора, ІТ-спеціаліста та головного бухгалтера. Так починається незворотній процес оцифровування. Що стосується економічної складової — це одноразові витрати, які дозволять суттєво заощадити фінансові та адміністративні ресурси.

Чимало людей не сприймають інновації через страх перед новим. Що ви їм порадили б?

— Немає якогось чудодійного рецепта чи пігулок, що миттю усунуть страхи. Є лише один спосіб їх подолати — спробувати. Спробувавши цифровий обмін одного разу, більше не захочеться повертатися до паперового. Давайте заберемо в людей смартфони і подивимось, чи охоче вони повернуться до чорно-білих кнопкових “нокій”. А ще не так давно вони були революційною інновацією.

Яких цифрових тенденцій очікувати Україні найближчим часом?

— Точно можу сказати, що цифрові технології активно розвиватимуться й надалі, змінюючи український бізнес і нашу державу, оскільки бізнесова діяльність пов’язана з державними ініціативами. Що нам наразі обіцяють можновладці? Державу у смартфоні! Знаючи, який величезний ІТ-потенціал має Україна, я вірю, що це можливо.

Повну версію інтерв'ю читайте, перейшовши за посиланням

Джерело: Колективне ділове медіа .Бізнес