вгору

Автоматизація CRS-звітності: Все, що потрібно знати про СОТА CRS

24.03.2025

Щороку фінансові установи України стикаються з необхідністю підготовки та подання звітності за стандартом CRS — міжнародною ініціативою, що зобов’язує фінансові установи збирати інформацію про рахунки нерезидентів та передавати її податковим органам для обміну між країнами-партнерами. Процес підготовки та подання цієї інформації вимагає точності й дотримання термінів. Помилки чи затримки можуть коштувати дорого — до 100 мінімальних зарплат штрафу. Але що, якби процес можна було спростити? Linkos Group пропонує сучасне рішення — СОТА CRS, яке вже довело свою ефективність у 2024 році. У цій статті ми розповімо, як сервіс допомагає впоратися з викликами звітності та чому варто звернути на нього увагу вже зараз.
 

Хто і коли має подавати CRS-звіти в Україні?


Підзвітні фінансові установи (ПФУ):

  • Депозитарні та кастодіальні установи.
  • Інвестиційні та страхові компанії.
  • Компанії з управління активами.
  • Недержавні пенсійні фонди.

Ключові дати подання:

  • Щорічне подання до 1 липня.
  • У 2024 році — звіт за період із 1 липня до 31 грудня 2023 року.
  • Штрафи до 100 розмірів мінімальної зарплати за несвоєчасне або неповне подання.
     

Як працює автоматизоване рішення СОТА CRS?


СОТА CRS — це хмарний вебсервіс від Linkos Group для створення, перевірки та подання звітів до ДПС. Вхід до кабінету користувача відбувається за допомогою кваліфікованого електронного підпису посадової особи, що гарантує доступ до звітів лише для співробітників компанії.

За допомогою вебсервісу можна подати заяву на реєстрацію в ПФУ, створювати різні типи звітів про підзвітні рахунки, перевіряти їх на правильність, підписувати та надсилати до ДПС. Кожен поданий звіт супроводжується квитанцією з результатами обробки контролюючим органом, а за потреби можна створити коригуючий звіт. Також доступний експорт у форматі XML.

Загалом через COTA CRS у 2024 році було подано 517 звітів від 450 організацій, а це становить 25% від загальної кількості ПФУ і свідчить про те, що СОТА CRS вже має значний досвід й експертизу в поданні звітності CRS.
 

 

 

COTA API CRS: автоматизація на новому рівні


Для підприємств, які прагнуть автоматизувати процес створення CRS-звітності, доступне рішення COTA API CRS. Це коробкове рішення включає веб-кабінет користувача та вбудоване REST API для інтеграції з обліковими системами. 

Програмне забезпечення постачається у вигляді дистрибутиву та розгортається в інфраструктурі підприємства або в дата-центрі. У такому випадку вся інформація залишається в інфраструктурному периметрі організації, яка самостійно контролює та захищає дані.

Отже, автоматизація CRS-звітності з СОТА CRS та COTA API CRS — це надійне рішення для фінансових установ. Компанія Linkos Group пропонує українцям ефективний інструмент для звітності CRS, що допомагає уникнути штрафів і спростити процес. Зверніться за консультацією вже сьогодні до нашого відділу продажу та впровадження за номерами телефонів:

+38 044 206 72 25;
+38 073 206 72 25.