вгору

10-ти денний термін для подання ф. № 20-ОПП: що необхідно знати?

Нагадаємо, що відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) процедури обліку об’єктів оподаткування визначені розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588 (далі – Порядок № 1588).

Так, згідно з п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Про те, що всі платники податків зобов’язані подавати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП ми писали у матеріалі.

Згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку № 1588 повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі – ф. № 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Подавати ф. № 20-ОПП зручно у програмі М.E.Doc (ідентифікатор форми J/F1312002).

При цьому податківці ДПС у Рівненській області зазначили, що у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України ф. № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи у паперовому вигляді.

! У такому випадку розд. 3 ф. № 20-ОПП заповнюється з урахуванням такого:

  • у графі 6 зазначається код країни місцезнаходження підрозділу;
  • у графі 8 - повне місцезнаходження в країні за межами України;
  • графа 7 - не заповнюється.

Початком визначення 10-денного строку є дата набуття права власності платником щодо об’єкту оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.

До відома! Запровадження ф. №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у т. ч. тимчасово). В той же час, відсутність даних за ф. № 20-ОПП є одним із важливих факторів визначення ризиковості підприємства.

Про нові штрафи за неподання форми № 20-ОПП, а також чи необхідно подавати ф. № 20-ОПП у разі відчуження об’єкта оподаткування протягом 10 робочих днів після його придбання, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.