вгору

Алгоритм дій СГ у разі помилкового подання податкової звітності

Нагадаємо, що податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом України (далі - ПКУ) строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку. Ці вимоги визначені п. 49.1 ПКУ 

Крім того, абз. першим п. 49.2 ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний, встановлений ПКУ, звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є 

Важливо! Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в т. ч. платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності. 

Платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (абз. другий п. 49.2-1 ПКУ). 

Прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п. 48.3 та п. 48.4 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають (п. 49.8. ПКУ). 

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абз. перший п. 50.1 ПКУ). 

Отже, у випадку помилкового подання податкової звітності (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу) платнику податків необхідно: 

  • до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити податкове зобов’язання; 
  • після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань, подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити податкове зобов’язання. 

Про це повідомили податківці ДПС у Житомирській  області.  

Про топ помилки при подачі податкової звітності читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.