вгору
20.12.2022
Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Це передбачено пп. 267.2.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)
Платниками транспортного податку є фіз- та юрособи, в т. ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.
Платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають ДПС за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з транспортного податку (далі – декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Нагадуємо, форма декларації з транспортного податку затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. № 415. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Відповідно до пп. «б» пп. 14.1.97 ПКУ фінансовий лізинг – господарська операція юрособи (лізингодавця), за якою лізингодавець передає лізингоодержувачу майно, яке є основним засобом і придбане або виготовлене лізингодавцем, а також усі ризики та винагороди, пов’язані з правом володіння та користування об’єктом фінлізингу.
Терміни «фінансовий лізинг» та «фінансова оренда» для цілей ПКУ є тотожними.
Лізинг вважається фінансовим за наявності хоча б однієї з таких умов:
Отже, при передачі легкового автомобіля у фінлізинг платником транспортного податку щодо транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, є лізингодавець (юрособа – власник транспортного засобу). При цьому Декларація подається за місцем реєстрації об’єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а сплата транспортного податку здійснюється з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Про це інформує ГУ ДПС у Тернопільській області.
Матеріал Об’єкт оподаткування викрадено: чи необхідно сплачувати транспортний податок за такий об'єкт? читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.